Om vår redovisnings- och skattekurs i Nerja
Följ med oss på kurs till Spanien där intressanta kurspass blandas med avkoppling, sol, bad och spännande upplevelser!
Kursen omfattar 24 kurstimmar fördelade under fyra kursdagar där vi blandar redovisning och skatt – två nyhetsinriktade dagar och två fördjupningsdagar. Antalet platser är begränsat till 20, så boka i tid!
Kursen vänder sig till dig som är redovisningskonsult eller revisor eller jobbar med ekonomiansvaret på ett företag.
Kursledare
Kursledare är några av ledande redovisnings- och skatteexperter och erfarna kursledare från Björn Lundén. Under hela kursen finns dina kursledare tillgängliga för diskussioner och för att besvara dina frågor om skatt och redovisning.
Om Nerja
Nerja ligger på Costa del Sol, ca 50 minuter från Malagas flygplats och skiljer sig från många andra resmål längs Costa del Sol. Husen är lägre, folklivet mer lokalt och staden lockar både sommar och vinter. Du kan räkna med att det alltid är lite varmare i Nerja än i Malaga. Stadens läge mellan Sierra Nevada och Medelhavet skapar ett mikroklimat som höjer temperaturen ett par grader, vilket dels är behagligt och dels gör att man kan odla så exotiska växter som avocado, papaya och mango. Stadens mest kända landmärke är Balcon de Europa, en utsiktspunkt som ligger i centrum och bjuder på milsvid utsikt över både havet och kusten.
Kursen hålls i vår egen kurslokal i utkanten av Nerja, där även lunch och fika serveras.
20 platser
Antalet platser är begränsat till 20, så boka i tid!
Frågor?
Kontakta Maria Wallner (maria.wallner@bjornlunden.se) för mer information.