MIssa inte nästa avsnitt »
30% rabatt på alla onlinekurser! Gäller t o m 30/11. Vad vill du lära dig? »
Det här mallpaketet innehåller tre mallar som hjälper dig att upprätta de nödvändiga dokumenten i samband med övergången från enskild firma till aktiebolag.
Ladda ner direkt. Efter genomfört köp får du direkt tillgång till ditt mallpaket. Mallarna finns även tillgängliga för nedladdning i 12 mån på Mina sidor efter köpet. Moms tillkommer.
Betalkort eller faktura (ingen avgift)
– du får tillgång till dina mallar direkt efter köpet
– mallarna är framtagna av erfarna experter
– tillsammans med mallen får du en hjälptext med anvisningar
– meddela om du inte är nöjd så återgår köpet
Det här är ett mallpaket som hjälper dig att upprätta de nödvändiga dokumenten i samband med övergången från enskild firma till aktiebolag.
Paketet består av en mall för styrelseprotokollet från mötet där beslutet fattas och en mall för överlåtelseavtalet. Innehåller även en checklista över vad du bör tänka på vid ombildningen samt ett utförligt dokument som beskriver hur en ombildning från enskild firma till aktiebolag går till och vilka regler som gäller.
Vi sammanfattar de viktigaste nyheterna inom skatte-, redovisnings-, juridik- och personalområdet – och förklarar hur de påverkar dig och ditt företag.
Björn Lundén AB | Box 84 | 824 65 Näsviken | 0650-54 14 00 | info@bjornlunden.se | orgnr: 556293-9982